Dubové podlahy

Dubové podlahy

Dubová podlaha z masivu vyniká svou odolností a tvrdostí, jedná se o masivní jednovrstvý profil s perem a drážkou. Díky tomu se dřevěné dubové podlahy hodí i do prostor, kde se předpokládá vyšší zatížení nebo očekává velmi dlouhá životnost.

Inspirační album

Inspirujte se některými z našich realizací dubových podlah.

Technické informace

Dubová podlaha vyniká svou odolností a tvrdostí, jedná se totiž o masivní jednovrstvý profil s perem a drážkou. Proberte s námi vzhled vaší dubové podlahy – dokážeme připravit podlahu jednotnou kresbou téměř bez suku, nebo naopak s živější strukturou, výraznější kresbou a přirozenou sukatostí.

Katalog ke stažení (.pdf, 33 MB)

Technické informace
Materiál Dub – masiv
Vrstvy 1
Tloušťka 20 mm
Spoje Pero drážka čtyřstranně
Metoda pokládky na rošt, lepení
Tvrdost 3,9 (Brinellova stupnice)

Rozměry a dostupnost

šířka180 mm

tloušťka20 mm

délka70–250 cm

doba dodání3–4 týdny

Hladký povrch

Čisté, hladké a jednoduché linie nechají vyniknout dokonalosti dřeva a jeho struktuře. Hladký povrch je vhodný především na obklady stěn a stropů, neboť je náchylnější k poškození.

Hladký povrch

Drásaný povrch

Drásání je žádaný způsob úpravy povrchu dřeva pomocí mechanického odstranění měkké části dřeviny, povrch se tak stává plastickým. Drásání povrchu provádíme především pro zvýšení odolnosti dřeva, zvýraznění jeho kresby a struktury.

Drásaný povrch

Barevné varianty

Dubové podlahy se vyznačují vysokou odolností, i tak je nutné podpořit jejich ochranu vhodným nátěrem. Pro přirozenou ochranu a přizpůsobení vzhledu dřeva používáme vysoce kvalitní oleje a mořidla značky Ciranova.

Moderní receptury a technologie značky Ciranova garantují nejvyšší kvalitu, výrobky jsou přísně testovány, aby neměly nepříznivý vliv na zdraví člověka při použití v interiéru, a jejich výroba šetrná k životnímu prostředí. Díky procesu moření dubových podlah vynikne přirozená kresba a barva dřeva.

Prohlédněte si některé z vzorků. Barvy se ale mohou proti skutečnosti lišit z důvodu rozdílných nastavení monitorů. Kompletní nabídku barevné úpravy povrchu s vámi rádi projdeme u nás v showroomu, kde si také všechny vzorky můžete prohlédnout a vzít do ruky.

INTERIÉR – Tvrdý voskový olej Ciranova na hladkém povrchu (dub)

Barevné varianty Bezbarvý
Barevné varianty Přírodně bílý
Barevné varianty Bílý
Barevné varianty Písek
Barevné varianty Starošedý
Barevné varianty Světle šedý
Barevné varianty Šedý
Barevné varianty Tmavě šedý
Barevné varianty Hnědý 2091
Barevné varianty Hnědý
Barevné varianty Antik
Barevné varianty Bahenní dub
Barevné varianty Hořčice
Barevné varianty Wenge
Barevné varianty Bronze
Barevné varianty Černý
Barevné varianty Třešeň

Montáž a údržba

Montáž dubové podlahy

Pokládka dubové podlahy si žádá určité zkušenosti, podklad musí být rovný, suchý a dostatečně stabilní, stejně jako je dubové dřevo. Rádi vám zajistíme kompletní montáž dubové podlahy i její finální ošetření. S pokládáním dubových podlah máme mnohaleté zkušenosti, takže vám můžeme zaručit, že do naší podlahy se zamilujete na první pohled a bude vám sloužit spoustu let.

Průběh montáže podlahy

Údržba dubové podlahy

Pro zachování vzhledu a vlastností dřevěné podlahy a maximalizaci životnosti podlahy je třeba věnovat pozornost její údržbě. Není náročná a vynaložené úsilí vám podlaha mnohonásobně vrátí. 

Olejované podlahy

Pro pravidelnou údržbu používejte parketové mýdlo, které je určené pro čištění olejovaných podlah. V případě silného znečištění je možné použít také intenzivní čistič. Přibližně jedno za rok ošetřete čistou podlahu olejem na péči, který obnoví její ochranu a původní vzhled.

Voskované podlahy

Pro pravidelnou údržbu používejte parketové mýdlo, které je určené pro čištění voskovaných podlah. V případě silného znečištění je možné použít také intenzivní čistič. Přibližně jednou za rok ošetřete čistou podlahu tekutým parketovým voskem, který obnoví její ochranu a původní vzhled. Před aplikací vosku je vhodné zbytky starého nánosu odstranit odstraňovačem vosku.

Lakované podlahy

Pro pravidelnou údržbu používejte pouze určené čistící prostředky. Jednou za čas, kdy podlaha začne ztrácet svůj lesk, ošetřete povrch vodou ředitelnou ochranou – polishem, který obnoví její ochranu a původní vzhled. Po 5–10 aplikacích je třeba staré nánosy polishe odstranit intenzivním čističem a poté aplikovat čerstvou vrstvu.

Produkty pro údržbu dřevěných podlah s různými typy nátěrů pořídíte v naší prodejně nebo na našem e-shopu.

Zastavte se u nás na prodejně,
nebo zavolejte, rádi Vám poradíme

Pokud si s námi domluvíte schůzku předem, připravíme pro Vás všechny vzorky, budeme mít dostatek prostoru vše důkladně probrat a společně vymyslíme ideální řešení.

Rychlý kontakt

+420 481 541 238
+420 731 510 930
info@moravek.eu

Máte dotaz?

Showroom

Různé varianty obkladů si můžete prohlédnout v našem showroomu

Showroom

showroom