Dubové podlahy

Dubové podlahy

Ušlechtilý dub vnáší do vašeho domova teplo, sílu a nadčasovost. Navíc je bytelnost sama a tvoří stabilní základy vašeho domova. Ani s přibývajícími roky neztrácí nic ze své krásy. Díky své přirozené kresbě a možnostem různých povrchových úprav podtrhne přesně ten styl bydlení, který je vašemu srdci nejbližší.

Masivní dubová podlaha s přehledem zvládne všechny zkoušky, které jí za život připravíte. Od prvního stěhování nábytku přes divoké návraty z večírků až po řádění dětí s domácími mazlíčky. Je velmi odolná, bytelná a tyto vlastnosti si uchovává dlouhá desetiletí. I proto je vhodná nejen do domácností, ale i do velmi namáhaných prostor, jako jsou restaurace nebo penziony. Ve spojení s prvotřídní pokládkou si tak pořizujete podlahu pro další generace.

Inspirační album

Dubová podlaha je vždy o krok napřed před módními trendy. Její kresba vynikne v každém interiéru a její nadčasovost zajistí, že půjdete stále s dobou.

Útulnost dřeva ničím nenahradíte. I když jsou dnes umělé náhražky k nerozeznání, vaše smysly to poznají. Vůně, zvuk, struktura i dotek dřeva jsou zkrátka nezaměnitelné.

Technické informace

Dubové podlahy se jednoznačně řadí mezi tvrdé, velmi odolné podlahy, které toho opravdu hodně vydrží. Přesto je dubové dřevo velmi tvárné. Přijeďte k nám na prodejnu, kde společně navrhneme takovou podlahu, jakou jste si vysnili. Dokážeme vybrat podlahu s kresbou téměř bez suku, nebo naopak s kresbou výraznější, živější a přirozenější, tak abyste zůstali co nejblíže přírodě.

Každá dubová podlaha, která vyjde z naší pily, je originál svojí kresbou, úpravou i vhodností pro vaše interiéry. Což dokazuje i fakt, že pro vás rádi vyrobíme podlahu v nestandardních rozměrech. I o pár centimetrů jiná šířka či délka prkna dokáže z podlahy vytvořit skutečně mimořádnou plochu, která vašemu domovu dokonale sedne.

Katalog ke stažení (.pdf, 33 MB)

Technické informace
Materiál Dub – masiv
Vrstvy 1
Tloušťka 20 mm
Spoje Pero drážka čtyřstranně
Metoda pokládky na rošt, lepení
Tvrdost 3,9 (Brinellova stupnice)

Rozměry a dostupnost

šířka180 mm

tloušťka20 mm

délka70–250 cm

doba dodání3–4 týdny

Hladký povrch

Hladký povrch dubové podlahy si zamilují především zastánci čistých, křehkých linií. Předností této povrchové úpravy je pak jednoznačně její přirozenost a jemnost, díky které decentně doplní každý interiér.

Hladká povrchová úprava sluší obkladům stěn a stropů, kdy neupoutá zbytečně moc pozornosti, a společně s podlahou tak vytvoří nerozlučnou dvojku.

Hladký povrch

Drásaný povrch

Technika drásání odstraní měkké letokruhy, a vytáhne tak přirozenou kresbu dubového dřeva. Tvrdší povrch podlahy je zároveň odolnější a snadno schová drobné škrábance, které jsou v každé domácnosti, kde je alespoň trochu živo, téměř na denním pořádku. Děti ani domácí mazlíčci tak už nemusí krotit svoje hry.

Drásaná podlaha zaujme nejen na pohled, ale také na dotek. Jedno pohlazení bude stačit k tomu, aby se drásaná podlaha stala vaší životní láskou.

Drásaný povrch

Barevné varianty

Přejete si, aby ještě více vynikla kresba dubového dřeva? Nebo ji chcete jemně ladit do svého oblíbeného odstínu? Kvalitní oleje a mořidla podlahu nejen ochrání, ale dodají jí punc jedinečnosti.

Mořidla dokáží podlaze dodat novou tvář. Dubové dřevo obsahuje speciální látky, které s mořidly reagují, čímž dosáhneme unikátního vzhledu podlahy. Společně s drásaným povrchem tak získáte skutečně originální podlahu.

Aby vaše podlaha neztratila nic ze své krásy a přirozenosti, používáme špičkové oleje značek Ciranova a Rubio Monocoat. Je jen na vás, která barevná varianta si získá vaše srdce a bude mít tu čest zdobit váš domov.

Tyto jemné barevné úpravy si však nejlépe prohlédnete v našem showroomu, protože přes žádný monitor na světě nedokážete spatřit skutečnou krásu masivní dubové podlahy.

INTERIÉR – Tvrdý voskový olej Ciranova na hladkém povrchu (dub)

Barevné varianty Bezbarvý
Barevné varianty Přírodně bílý
Barevné varianty Bílý
Barevné varianty Písek
Barevné varianty Starošedý
Barevné varianty Světle šedý
Barevné varianty Šedý
Barevné varianty Tmavě šedý
Barevné varianty Hnědý 2091
Barevné varianty Hnědý
Barevné varianty Antik
Barevné varianty Bahenní dub
Barevné varianty Hořčice
Barevné varianty Wenge
Barevné varianty Bronze
Barevné varianty Černý
Barevné varianty Třešeň

Montáž a údržba

Montáž dubové podlahy

Pokládku pro vás zajistíme

Pokládka masivní podlahy si žádá nejen preciznost, ale především zkušenosti. A to i když jsou jednotlivé podlahovky opatřené profilem s perem a drážkou. Stejně jako samotné dubové dřevo, i podklad musí být suchý, rovný a stabilní. A protože dřevo v každé podobě opravdu milujeme, rádi se ujmeme i kompletní pokládky vaší podlahy. Vaší úlohou bude už jen to, abyste si svou novou podlahu užili po všech stránkách.

Jak svou podlahu rozmazlovat

Údržba dubové podlahy není náročná, ale sem tam si zaslouží vaši pozornost. Díky správné péči si pak její společnost můžete užívá dlouhá léta.

Olejované podlahy

Speciální oleje podlahu nejenom chrání, ale dodávají jí hebký povrch, který si vaše bosé nohy zamilují. O tento sametový povrch se pak během běžného úklidu nejlépe postará parketové mýdlo. Ale protože do každého domova patří i drobné nehody v podobě rozlitého vína nebo zablácených bot, mějte po ruce intenzivní čistič, který si s podobnými nečistotami hravě poradí.

Aby masivní dubová podlaha neztratila nic ze své krásy a odolnosti, dopřejte jí přibližně jednou za rok novou olejovou vrstvu, která ji ochrání, a zároveň uchová její přirozenost, kvůli níž jste si dřevěnou podlahu pořizovali.

Pomocníky, kterými svou dubovou podlahu rozmazlíte po všech stránkách, pro vás máme připravené v prodejně v Jilemnici nebo v našem e-shopu.

Zastavte se u nás na prodejně,
nebo zavolejte, rádi Vám poradíme

Pokud si s námi domluvíte schůzku předem, připravíme pro Vás všechny vzorky, budeme mít dostatek prostoru vše důkladně probrat a společně vymyslíme ideální řešení.

Rádi se s vámi setkáme

Naše dřevo se nedá popsat, to musíte cítit a vidět. Podlahy, obklady i masivní nábytek můžete zažít každý všední den na vlastní kůži v našem showroomu v Jilemnici od 7:30 do 16:00.

Domluvte si s námi schůzku a my na vás budeme rádi čekat. Připravení vám vždy co nejlépe poradit.

Objednat se

Showroom

Pokochat se