O nás

O naší pile

Dodáváme vám jen takové dřevo, které používáme i my. Sami jsme tvůrci dřevěných podlah, obkladů i nábytku. I proto dřevo a jeho vlastnosti známe tak dokonale, že z naší pily vychází vždy jen takové, které dá pro váš malý i velký projekt ten nejlepší základ, tedy kvalitní materiál, na který se můžete spolehnout.

Pila Morávek – dřevo plné života

Dřevo ctíme jako udržitelný obnovitelný materiál, který propojuje člověka a přírodu, a to již od roku 1997, kdy naše pila v Jilemnici vznikla.

Od našich začátků jsme věděli, že chceme krásu přírody přenášet do lidského života. A z přírody jsme si vzali tu nejkrásnější a zároveň obnovitelnou a ekologickou surovinu – dřevo s jeho nezaměnitelnou texturou i vůní. Vždy ho zpracováváme se vší možnou péčí a respektem, a přitom ho chceme využít v maximální možné míře. Bez plýtvání a s minimem zásahů do jeho přirozených kvalit.

Součástí našeho vztahu k přírodě i dřevu je ekologický pohled. Ten naplňujeme po svém, a to především tím, že určité typy dřeva nakupujeme v zimě, kdy je nejkvalitnější a zároveň z nejbližšího okolí. I naši pilu vytápíme zbytky z výroby tak, abychom dary přírody využili na maximum.  

Stavební řezivo dodáváme v takové kvalitě, aby co nejužitečněji a s potřebnou odolností co nejlépe splnilo účel svého použití. Naše truhlářské řezivo je zdrojem nekonečné inspirace. V jeho malbě a textuře nacházíme krásu a soulad, a právě proto je pro nás plným života, a přitom znakem trvalosti a stability, které skrze něj přenášíme i do realizací vašich vizí, stejně tak, jak to děláme my při výrobě našich dřevěných podlah i obkladů.

Dřevěné obklady a podlahy pro stavby s příběhem

Teplo, útulnost a autenticita prostředí jsou kvality, které vám dopřáváme díky naším dřevěným obkladům a podlahám. Ať už je plánujete pro svůj domov nebo pracovní projekt, můžete se spolehnout na to, že interiér či exteriér bude s naším dřevem vyprávět jeho obyvatelům nezapomenutelný příběh, a to po velmi dlouhou dobu. Kvalita našeho dřeva a preciznost jeho zpracování jsou totiž řešením pro ty, kteří uznávají trvalost, nadčasovost a přirozenou krásu přírody.

Proto, aby dřevěné interiéry a podlahy ještě více ožily, jsme se vrhli na tvorbu vlastního nábytku pod značkou MOW. Ten svým zpracováním dotahuje přírodní krásu a minimalismus v harmonické celky, které uchovají kvalitu našeho dřeva po generace.

Pila Morávek na vlastní smysly

Přijďte naše dřevo okoukat, očichat, osahat i ozkoušet do přímo na naši pilu Morávek v Jilemnici. A když už tu budete, zaskočte i do našeho showroomu, kde najdete originální masivní nábytek MOW.  

Pokochat vaše smysly u nás můžete kdykoliv v pracovní den od 7:30 do 16:00 v Krkonošské ulici v Jilemnici – Hrabačov. Anebo nám zkuste zavolat a domluvit se, kdy byste nás navštívili.