Smrková podlaha selská

Vnější i vnitřní teplo, které vytváří dřevěná podlaha potěší všechny vaše smysly. Voní přírodou, je příjemná na dotek a hřeje, krásná na pohled a její životaplnost můžete občas doslova slyšet. Naše selské masivní smrkové podlahy umocní ráz tradičních či historických interiérů, nebo obzvláštní a prohřejí nejmodernější design.

Její pro váš rozpočet výhodná kombinace poměru ceny a útulné krásy z ní dělá favorita našich zákazníků, kteří si ji dávají do svých domovů, penzionů i obchodů. Pro ještě větší potěšení svých smyslů pak můžete volit také drásaný povrch, nebo nátěry různých barevných odstínů.

Inspirační album

Nevíte, zda je naše selská podlaha pro vás to pravé? Podívejte se, při jakých realizacích vynikla její přirozená krása venkovského charakteru a nechte se inspirovat.

Technické informace

Přírodní krásu a historický ráz podlahy nabízíme v realizaci se zkosenou drážkou, anebo vytvořením spár, které působí přirozeně. Ať už si vyberete kteroukoliv variantu, máte tak jistotu, že tato dřevěná podlaha nenaruší ráz vašeho interiéru.

Také díky našim povrchovým úpravám a možnostem nátěru ji můžeme maximálně tak, abyste měli svoji smrkovou podlahu po velmi dlouhou dobu, tato podlaha totiž odolá každodenní zátěži opravdu dlouho.

Při tvoření interiéru se smrkovou podlahou selskou můžete volit mezi 3 variantami.

Technické informace

Varianta smrkové podlahy P01:

 • Pero – drážka
 • Šířka 215 mm
 • Pohledová šířka (bez pera) 207 mm
 • Délka 3–5 m
 • Podélné strany opatřeny V drážkou
 • Montáž na sraz, vrutem do pera
Varianta smrkové podlahy P01:

Varianta smrkové podlahy P02:

 • Pero – drážka (delší pero 12 mm, které umožňuje montáž s mezerou 2–4 mm)
 • Šířka 215 mm
 • Pohledová šířka (bez pera) 203 mm
 • Délka 3–5 m
 • Podélné strany bez zkosení, ostrohranné
 • Montáž s mezerou, obvykle 2–3 mm, vrutem do pera
 • Vhodné pro montáže, kde nejsou ideální vlhkostní podmínky
Varianta smrkové podlahy P02:

Varianta smrkové podlahy P03:

 • Vložené pero (u této varianty nám pero neubírá pohledovou šířku, nutností je kotvení vruty, nebo hřeby z plochy)
 • Šířka 215 mm
 • Pohledová šířka 215 mm
 • Délka 3–5 m
 • Podélné strany bez zkosení, ostrohranné
 • Montáž s mezerou, obvykle 2–3 mm, montáž vruty do plochy (zajímavost – místo vrutů lze použít kované hřeby)
Varianta smrkové podlahy P03:

Při pokládce této podlahy myslete na to, že jde o přírodní materiál, který se změnou vlhkosti mění svůj objem. Šířka je parametr, na který si musíte dát pozor. Čím je šířka větší, tím více může podlahový kus této podlahy ze smrkového dřeva pracovat.

 • Podlaha P01 se montuje na sraz, k sobě. Je potřebné, aby změny ve vlhkosti prostoru byly co nejmenší. Jinak hrozí vznik spár mezi jednotlivými kusy, v opačném případě vyboulení podlahy.
 • Varianty podlah P02, P03 mají od začátku přiznanou 2–4 mm spáru, každý kus může samostatně pracovat, tudíž snese větší rozptyl vlhkosti prostoru. I proto jsou více vhodné pro vaše rekreační objekty, kde se topí jen občas, jsou zde špatné izolace, a tak se vlhkost značně mění.  Velikost spáry si můžete zvolit dle vašeho uvážení a vkusu. Tímto malým technickým detailem snadno vytvoříte efekt staré, rozeschlé podlahy, která je přitom ale velmi kvalitní, odolná a má rustikální patinu pro každý váš interiér.

 

Materiál Smrk – masiv
Vrstvy 1
Tloušťka 30 mm
Spoje Pero drážka
Metoda pokládky Na rošt, lepení
Tvrdost 1,6 (Brinellova stupnice)

Rozměry a dostupnost

šířka215 mm

tloušťka30 mm

délka3–5 m

doba dodání3–4 týdny

Povrchová úprava

Povrchovou úpravou můžete podtrhnout historický nádech vašeho interiéru, nebo jen zútulnit prostory, které s upraveným povrchem získají originální a nezaměnitelný vzhled.

Hladký povrch

Hladký povrch dubové podlahy si zamilují především zastánci čistých, křehkých linií. Předností této povrchové úpravy je pak jednoznačně její přirozenost a jemnost, díky které decentně doplní každý interiér.

Hladká povrchová úprava sluší obkladům stěn a stropů, kdy neupoutá zbytečně moc pozornosti, a společně s podlahou tak vytvoří nerozlučnou dvojku.

Hladký povrch

Drásaný povrch

Technika drásání odstraní měkké letokruhy, a vytáhne tak přirozenou kresbu dubového dřeva. Tvrdší povrch podlahy je zároveň odolnější a snadno schová drobné škrábance, které jsou v každé domácnosti, kde je alespoň trochu živo, téměř na denním pořádku. Děti ani domácí mazlíčci tak už nemusí krotit svoje hry.

Drásaná podlaha zaujme nejen na pohled, ale také na dotek. Jedno pohlazení bude stačit k tomu, aby se drásaná podlaha stala vaší životní láskou.

Drásaný povrch

Barevné varianty

Tak jako sebe oblékáte podle vlastního vkusu, můžete i svoji podlahu přizpůsobit tomu, co máte rádi. Barevné nátěry našich selských podlah z nich vytvoří unikát, který skvěle doladí váš interiér.

Kvalitní oleje a mořidla značky Ciranova působí velmi přirozeně a na podlaze vytvoří ochranou vrstvu. Takže ji nejen zkrášlí, ale i ochrání na mnoho let dopředu.

Níže se můžete inspirovat škálou barev a vybrat tu pravou právě do vašeho prostoru. Myslete u vybírání na to, že barvy se mohou proti skutečnosti trochu lišit z důvodu rozdílných nastavení monitorů. Abyste určitě nesáhli vedle a vybrali odstín, po kterém opravdu toužíte, stavte se u nás v showroomu, kde najdete všechny vzorky v plné a reálné kráse.

INTERIÉR – Tvrdý voskový olej Ciranova na drásaném povrchu (smrk)

Extra bílá - Tvrdý voskový olej Ciranova na drásaném smrkovém povrchu Extra bílá
Barevné varianty Wit
Barevné varianty Naturel wit
Barevné varianty Ecrue 5781
Barevné varianty Sand 5783
Barevné varianty Light grey 5782
Barevné varianty Old grey 5496
Barevné varianty Grey
Barevné varianty Hořčice
Barevné varianty Braun 2091
Barevné varianty Antiek NF
Barevné varianty Smoked oak new 7559
Barevné varianty Dark grey 7930
Barevné varianty Bahenní dub
Barevné varianty Wenge
Barevné varianty Black 5582
Barevné varianty Cherry 5784

INTERIÉR – Tvrdý voskový olej Ciranova na hladkém povrchu (smrk)

Barevné varianty Extra wit hladká
Barevné varianty Wit hladká
Barevné varianty Naturel wit hladká
Barevné varianty Ecrue 5781 hladká
Barevné varianty Sand 5783 hladká
Barevné varianty Light grey 5782 hladká
Barevné varianty Old grey 5496 hladká
Barevné varianty Grey hladká
Barevné varianty Hořčice hladká
Barevné varianty Braun 2091 hladká
Barevné varianty Antiek NF hladká
Barevné varianty Smoked oak new 7559 hladká
Barevné varianty Dark grey 7930 hladká
Barevné varianty Bahenní dub hladká
Barevné varianty Wenge hladká
Barevné varianty Black 5582 hladká
Barevné varianty Cherry 5784 hladká

Montáž a údržba

Pokládku pro vás zajistíme

Aby vám vaše smrková podlaha dělala opravdu jen radost, musí být správně položená, a to vždy na rovný, suchý a stabilní povrch. Pokud si nejste jisti, rádi se tohoto úkolu ujmeme, podlahu položíme, a navíc ji pro vás i finálně ošetříme. Na vás už zbude jen si užívat krásu, hřejivost a útulnost, kterou vytvoří. A věřte, že tu s vámi bude dlouhá léta.

Jak svou podlahu rozmazlovat

Aby byla podlaha stále tak krásná jako při pokládce, je potřeba se jí pověnovat. Nebojte, není to náročné. A podlaha vám péči mnohonásobně vrátí.

Olejované podlahy

Skvělou péči zajistí vaší olejované podlaze parketové mýdlo a v případě potřeby i intenzivní čistič. Přibližně jednou za rok pak podlaze dopřejte olej, který ji ochrání a znovu rozzáří její krásu.

Lakované podlahy

Lakované podlahy žádají pro zachování své krásy prostředky přímo pro ně určené. Těmto podlahám můžete navrátit i jejich ztracený lesk polishem, aby byly opět zářivou hvězdou vaší domácnosti. Po 5-10 aplikacích je potřeba starší nánosy polishe odstranit intenzivním čističem. Pak až aplikujte čerstvou vrstvu.

Všechny pomocníky, vizážisty i ochránce vašich podlah můžete snadno zakoupit v naší prodejně v Jilemnici nebo na našem e-shopu.

Zastavte se u nás na prodejně,
nebo zavolejte, rádi Vám poradíme

Pokud si s námi domluvíte schůzku předem, připravíme pro Vás všechny vzorky, budeme mít dostatek prostoru vše důkladně probrat a společně vymyslíme ideální řešení.

Rádi se s vámi setkáme

Naše dřevo se nedá popsat, to musíte cítit a vidět. Podlahy, obklady i masivní nábytek můžete zažít každý všední den na vlastní kůži v našem showroomu v Jilemnici od 7:30 do 16:00.

Domluvte si s námi schůzku a my na vás budeme rádi čekat. Připravení vám vždy co nejlépe poradit.

Objednat se

Showroom

Pokochat se