Dřevěné obklady fasád

Dřevěné obklady fasád

Fasádní obklady z masivního dřeva se hodí pro moderní stavby či komerční objekty, které přiblíží přírodě, i k obložení například štítů tradičních chalup a stavení. V naší nabídce naleznete primárně vysoce kvalitní široká obkladová prkna z masivního českého dřeva, ale také cenově přívětivější palubkové obklady, které vám pomůžeme vzhledově podzvihnout drásáním či nátěrem. Proberte s námi styl, do kterého budovu ladíte, naše možnosti, kombinace povrchové úpravy a nátěru dřevěné fasády jsou téměř neomezené.

Inspirační album

Inspirujte se některými z našich realizací dřevěných obkladů fasád.

Hladký povrch

Hladký povrch dubové podlahy si zamilují především zastánci čistých, křehkých linií. Předností této povrchové úpravy je pak jednoznačně její přirozenost a jemnost, díky které decentně doplní každý interiér.

Hladká povrchová úprava sluší obkladům stěn a stropů, kdy neupoutá zbytečně moc pozornosti, a společně s podlahou tak vytvoří nerozlučnou dvojku.

Hladký povrch

Drásaný povrch

Technika drásání odstraní měkké letokruhy, a vytáhne tak přirozenou kresbu dubového dřeva. Tvrdší povrch podlahy je zároveň odolnější a snadno schová drobné škrábance, které jsou v každé domácnosti, kde je alespoň trochu živo, téměř na denním pořádku. Děti ani domácí mazlíčci tak už nemusí krotit svoje hry.

Drásaná podlaha zaujme nejen na pohled, ale také na dotek. Jedno pohlazení bude stačit k tomu, aby se drásaná podlaha stala vaší životní láskou.

Drásaný povrch

Tesaný povrch

Tesání imituje tradiční ruční opracování trámů. Tesaný povrch nejčastěji používáme u falešného roubení, především pro dokonalé napodobení klasické roubené stavby. Vhodnými nátěry podle receptur našich předků tesaný povrch vynikne a dostane správný punc originality a starého efektu.

Tesaný povrch

Ručně hoblovaný

Hoblovaný povrch obkladů a trámů vytváříme použitím ručního hoblíku uběráku. Výsledkem starobylé techniky je jedinečným nepravidelné rýhování, nápadné záštěpky okolo suků a pokaždé unikátní povrch. Ručně hoblovaný povrch je vhodný do roubených staveb, v moderním interiéru ho lze využít především pro maximální kontrast s inovativními prvky typu sklo, beton nebo kov.

Ručně hoblovaný

Rozměry a profily

Dřevěné obklady fasád jsme schopni nabídnout v široké škále rozměrů a profilů. Máme několik standardizovaných rozměrů, ale často dodáváme řešení přímo na míru konkrétnímu projektu.

Nejste si jistí výběrem? Kontaktujte nás, stavte se u nás v showroomu. Vše vám rádi vysvětlíme, poradíme a společně vybereme to nejvhodnější řešení.

Rozměry a profily

Klasik

12,5 × 96 mm
Rozměry a profily

Tatran

12.5 × 96 mm
Rozměry a profily

Klasik

15 × 121 mm
Rozměry a profily

Klasik

19 × 146 mm
Rozměry a profily

Klasik

19 × 192 mm
Rozměry a profily

Klasik (na zakázku)

28–50 × 290–350 mm

Barevné varianty

Pro přirozenou ochranu a přizpůsobení vzhledu dřeva používáme vysoce kvalitní oleje, vosky a mořidla primárně značek Ciranova a Wigodecor. Lazury Wigodecor jsou směsi rostlinných olejů a alkydové pryskyřice, které dřevo chrání před povětrnostními podmínkami a zabarvují ho, aniž by zakryly strukturu dřeva.

Prohlédněte si některé z vzorků. Barvy se ale mohou proti skutečnosti lišit z důvodu rozdílných nastavení monitorů. Kompletní nabídku barevné úpravy povrchu s vámi rádi projdeme u nás v showroomu, kde si také všechny vzorky můžete prohlédnout a vzít do ruky.

EXTERIÉR – tenkovrstvá lazura Wigodecor na hladkém povrchu

Barevné varianty Birke hladká
Barevné varianty Kiefer hladká
Barevné varianty Altkiefer hladká
Barevné varianty Eiche hladká
Barevné varianty Teak hladká
Barevné varianty Mahagoni hladká
Barevné varianty Palisander hladká
Barevné varianty Ebenholz hladká
Barevné varianty Nuss hladká
Barevné varianty Altgrau hladká
Barevné varianty Silber + altgrau hladká
Barevné varianty Silber hladká

EXTERIÉR – tenkovrstvá lazura Wigodecor na drásaném povrchu

Barevné varianty Birke
Barevné varianty Kiefer
Barevné varianty Altkiefer
Barevné varianty Eiche
Barevné varianty Teak
Barevné varianty Mahagoni
Barevné varianty Palisander
Barevné varianty Ebenholz
Barevné varianty Nuss
Barevné varianty Altgrau
Barevné varianty Silber + altgrau
Barevné varianty Silber

Montáž a péče

Montáž obkladu fasády je zpravidla úkol, se kterým si zlaté české ručičky poradí. Pokud jste zruční, rádi vás vyškolíme, jak si obklad namontovat, nebo poradíme, jak si vybrat řemeslníka pro případnou montáž. Pokud se bude jednat o náročnější realizaci, samozřejmě můžeme dodat zakázku na klíč včetně montáže.

Dřevěné obklady nevyžadují speciální péči. Jednou za čas (frekvence závisí na povětrnostních podmínkách) je třeba obnovit nátěr, aby si zachoval svou ochrannou funkci.

Zastavte se u nás na prodejně,
nebo zavolejte, rádi Vám poradíme

Pokud si s námi domluvíte schůzku předem, připravíme pro Vás všechny vzorky, budeme mít dostatek prostoru vše důkladně probrat a společně vymyslíme ideální řešení.

Rádi se s vámi setkáme

Naše dřevo se nedá popsat, to musíte cítit a vidět. Podlahy, obklady i masivní nábytek můžete zažít každý všední den na vlastní kůži v našem showroomu v Jilemnici od 7:30 do 16:00.

Domluvte si s námi schůzku a my na vás budeme rádi čekat. Připravení vám vždy co nejlépe poradit.

Objednat se

Showroom

Pokochat se